Иво Балабанов с отлично бягане на Шабла рън

Спорт депо отново награди най-добрите

Иво Балабанов с отлично бягане на Шабла рън | StandartNews.com

Няколко от най-добрите български бегачи при мъжете се състезаваха във второто издание на шосейния пробег – Шабла рън на 21 април.

Надбягването, което е част от инициативата на движението „Рън България“ на БФЛА, бе с основна дистанция 14.1 км и къса дистанция 2.7 км. Дългата дистанция от състезанието е старт-финал градския стадион и минава през нос Шабла, където е най-източната точка на България.

Националите Иво Балабанов и треньорът му Йоло Николов започнаха да трупат преднина още в първите километри, за да се откъснат от основния си съперник Шабан Мустафа – многократен шампион и медалист на планинско бягане, маратон и кроскънтри.

Иво бе в страхотна форма и завърши убедително напред за 44:34 (средна скорост 3:10 мин/км).  Николов бе втори с 46:17 пред Мустафа – 47:18. Четвъртият, който слезе под 50 минути на дистанцията бе Йордан Петров – 49:26. Минaлогодишният победител Павел Павлов завърши осми, въпреки че подобри времето си от миналата година с повече от 2 минути - 54:14 (56:18 през 2018-а).

При жените победителка бе варненката Бояна Папазова, която измина дистанцията за 1:13:40. Папазова е член на варненския клуб за бягане „Фит ту рън“, а не гови представителки заеха също трето, четвърто и шесто място.

Европейската шампионка на 400 м от 2006-а и национална рекордьорка на 400 м и 400 м с препятствия – Ваня Стамболова стартира на късата дистанция, където бяга с местни деца.

Стамболова, бившият световен шампион на 200 м – Николай Антонов и кметът на община Шабла Мариян Жечев наградиха първите шест при мъжете и първите шест при жените.

Основният партньор на „Рън България“ Спорт Депо подари шест ваучера за спортна екипировка на най-бързите три при мъжете и жените.

Следващият кръг на „Рън България“ е на 6 май в Хисаря.