Ивет Лалова стана европейска шампионка

Спринтьорката помогна на Енка за първа титла на Стария континент

Ивет Лалова стана европейска шампионка | StandartNews.com

Най-бързата българка Ивет Лалова-Колио помогна съществено на ЕНКА (Тур) да спечели за първи път европейската титла по време на клубната купа на Стария континент в Кастейон (Исп). Лалова донесе две победи за тима от Истанбул  през уикенда, след като триумфира на 100 м и 200 м. Като част от 4х100 м тя финишира трета на четвърти пост за ЕНКА. Истанбулският тим събра 133 точки, за да спечели за първи път европейската титла при жените, като приносът на българката бе за 22 точки. Португалският Спортинг си осигури второто място със 127 точки, а трети е испанският Валенсия – 102 точки.  Лалова стартира ежегодно за истанбулския гранд, който е неизменно №1 в южната ни съседка вече десетилетие и има право да стартира в най-високия ешелон на клубната купа на Европа. До сега дамският ЕНКА имаше второ място на най-високото ниво на изява. Миналата година мъжете на ЕНКА станаха европейски шампиони, но после изгубиха в Турция и в испанския град Кастейон сега право на участие имаха атлетите на Фенербахче. Мъжката селекция на фенерите сега стана втора много драматично, след като изостана само на 1 точка от първото място. Домакините от Плайа де Кастейон успяха да оставят купата в града си със 122 точки срещу 121 точки за турците. Трети се класираха португалците от Бенфика – 112 точки.