Голова разлика спря България за Европейското по футзал

Голова разлика спря България за Европейското по футзал | StandartNews.com

Националите на България победиха Гърция с 3:2 в последния си мач от квалификацията за европейското първенство по футзал, която се проведе в Благоевград. Успехът обаче се оказа пиров, тъй като „лъвовете" няма да продължат в следващия етап. Надпреварата приключи в събота вечерта с двубоя на нашите момчета. Напред продължава тимът на Дания, който спечели убедително с 9:1 срещу Гибралтар и зае първото място в групата. Българите събраха седем точки, колкото и датчаните, но са с по-лоша голова разлика. Националите ни спират участието си без загуба, те стигнаха до 2:2 с Дания в първия си мач. После надделяха над Гибралтар (3:1) и Гърция (3:2).

В последния си мач българите изоставаха с 0:1, но обърнаха резултата до 2:1 срещу състава на Гърция. Съперниците им обаче изравниха и равенството се запази две минути преди края на срещата. В последната минута гърците останаха с човек по-малко на терена. Този шанс използваха българите и се добраха до победата с гол 24 секунди преди финалния сигнал.