Джокович даде само сет на Медведев

Световният №1 ще играе на четвъртфинала в Мелбърн с Кей Нишикори

Джокович даде само сет на Медведев | StandartNews.com

Световният №1 в тениса Новак Джокович се класира за четвъртфиналите от откритото първенство на Австралия след победа над Данил Медведев (Рус) с 6:4, 6:7 (5), 6:2, 6:3. Мачът бе втори пореден в който сърбина дава сет на съперника си, но въпреки това печели срещата. "Чувствам се в перфектна форма и искам следващия ми съперник да знае това, каза с усмивка Ноле след продължилия над 3 часа мач с Медведев. В следващата фаза на турнира Джокович ще играе с Кей Нишикори, който оцеля в 5-сетов трилър срещу Пабло Кареньо Буста. Ноле е 6-кратен победител в Мелбърн, а Нишикори пък няма загуба от началото на календарната 2019-а година. Медведев напуска Откритото първенство на Австралия, но ще го видим много скоро в София. Той ще участва в Sofia Open (АТР 250) от 3 до 10 февруари.