Драма на "Анфийлд"! Нова победа на Ливърпул /РЕЗУЛТАТИ/

Доста труден мач за червените

Драма на "Анфийлд"! Нова победа на Ливърпул /РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Много важна победа на Ливърпул над Уест Хям с 1:0 във Висшата лига. Така след успеха миналия кръг над Манчестър Сити, червените подгониха сериозно челната четворка;

Домакините имаха доста сериозно преимущество през първата част, като фигурата, която бе в центъра на най-интересните събития, бе Дарвин Нунес.

Уругваецът отправи зрелищен удар в 15-ата минута, но Фабиански изби над вратата си. В 22-рата минута Нунес откри резултата, след като засече с глава много добро центриране на Цимикас отляво.

Топката тупна в земята и влезе в далечния ъгъл за 1:0. Само две минути след това новият нападател на Ливърпул оправи нов опасен изстрел, но Фабиански изби. В 40-ата минута пък удар на Нунес от границата на наказателното поле срещна дясната греда на вратата на гостите.

При цялото превъзходство на Ливърпул обаче Уест Хам можеше да изравни в самия край на първото полувреме, когато след намесата на ВАР гостите получиха дузпа за нарушение на Гомес срещу Боуен.

Самият Боуен изпълни лошо 11-метровия наказателен удар и Алисон спаси удара му от бялата точка, съхранявайки аванса на домакините.

През втората част "червените" логично търсеха втория гол. Но мачът на практика висеше.

Имаше някои добри възможности, но без да се стигне до второ попадение. Уест Хям също дебнеше за своите шансове.

В 78-та минута гостите за малко не си вкараха автогол. Но като цяло Ливърпул нямаше това превъзходство, както през първата част.

Юрген Клоп направи странни смени, вадейки от игра Нунес и Фирмино. Така напрежението остана.

Сигурен гол за Уест Хям три минути преди края бе спасен от защитата на Ливърпул и вратаря Алисон. В крайна сметка минималният успех бе задържан, който е от ключово значение за Ливърпул.

РЕЗУЛТАТИ - Борнемут - Саутхямптън 0:1, Брентфорд - Челси 0:0, Нюкясъл - Евертън 1:0