Децата на Оле направиха велик подвиг в Париж (ВИДЕО)

Проклятието отново застигна ПСЖ, отпадна безславно на осминафиналите

Децата на Оле направиха велик подвиг в Париж (ВИДЕО) | StandartNews.com

Манчестър Юнайтед! Този отбор отново направи нещо велико, нещо невероятно, истински подвиг. „Червените дяволи“ се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига след уникална победа 3:1 над ПСЖ насред Париж и с общ резултат (3:3) но повече голове на чужд терен изхвърли прокълнатите французи.

След първият двубоя на „Олд Трафорд“, ПСЖ просто бе сигурен в класирането си. Французите водеха с 2:0, а половината отбор на Юнайтед нямаше как да играе на „Парк де Пренс“ по различни причини. Голямата звезда Пол Погба бе наказан, а отсъстваха още хора като Антони Марсиал, Алексис Санчес, Неманя Матич, Хуан Мата, Матео Дармиан, Фил Джоунс, Андер Ерера, Антонио Валенсия. В групата попаднаха цели 8 голобради момчета от школата на „дяволите“.

И въпреки всичките проблеми Ромео Лукаку вкара от съблекалнята след грешка в защитата на ПСЖ. Керер върна назад, но не прецени паса си на мокрия терен и белгиецът реализира хладнокръвно. Французите реагираха като ужилени и изравниха бързо чрез Бернат, който вкара в 12-ата минута след пас на Мбапе. Положението на „Парк де Пренс“ стана горещо в 30-ата минута, когато Рашфорд стреля, Джиджи Буфон изпусна топката и Лукаку я довкара за 2:1. Юнайтед не се увлече да търси трети гол веднага, а успокои. ПСЖ имаше някои шансове за второ попадение, но пропусна. Така минутките минаваха, а мениджърът Оле Гунар Солскяер пусна двама младите нападатели от школата, рискувайки всичко. В 90-ата минута Дамир Скомина преразгледа с ВАР ситуация, в която бранителят на домакините Преснел Кимпембе е играл с ръка в наказателното си поле. Съдията прецени, че това е дузпа, която бе реализирана от Маркъс Рашфорд в 94-та минута.

Срещата върна спомените за великата нощ през пролетта на 1999 г., когато именно Солскяер матира Байерн Мюнхен с гол в добавеното време на финала в Шампионската лига и вкарва победния гол за "червените дяволи" (2:1).

За ПСЖ елиминациите се превръщат в проклятие след като две поредни години отпадат рано-рано.