Първа победа за Алжир на Световното

Първа победа за Алжир на Световното | StandartNews.com

Порто Алегре. Своята първа победа на Световното първенство по футбол записа Алжир. Снощи той победи съперниците си от Южна Корея с 4:2. Двубоят се игра на „Ещадио Бейра-Рио" в Порто Алегре и бе от група „Н".

Алжир определено доминираше на терена през първото полувреме. Тогава африканският тим вкара своите три гола, след доста грешки в защитата на Южна Корея.

Нападателят Ислам Слимани бе точен в 26-ата минута, а съотборникът му Рафик Халиш, който играеше в защита, вкара втори гол само две минути по-късно (28) и покачи на 2:0. Слимани беше избран за играч на мача.

Абделмумен Джабу постигна класическия резултат в 38-ата минута на двубоя.

След почивката футболистите на Южна Корея се активизираха и това даде резултат. Хюн-Мин Сон вкара топката във вратата на Райс М'Боли в 50-ата минута. Малко по-късно Ясин Брахими направи резултата 4:1 след двойно подаване със Софиан Фегули (62).

Капитанът на Южна Корея Ку-Джа Чеол бе точен в 72-ата минута.

Алжир направи и своебразен рекорд на „Ещадио Бейра-Рио" . Той е първият африкански отбор, който има четири попадения в един мач на световни първенства. Тимът вече има три точки в актива си, докато Южна Корея е с една.

Алжир ще се изправи срещу Русия, а Белгия срещу Южна Корея, в последните мачове от групата.