„Евронюз” предава на живо от Варна

Европейската седмица на местната демокрация

„Евронюз” предава на живо от Варна | StandartNews.com

Варна

Морската столица ще бъде домакин на Европейската седмица на местната демокрация /15-20 октомври/ и всички прояви, включени в нея, ще бъдат предавани на живо по „Евронюз”. В тазгодишното издание Варна е един от четирите пилотни града, заедно с Мадрид, Одеса и Брюксел, заяви шефът на дирекция “Международно сътрудничество” в общината Петър Радушев.

Европейската седмица е съвместна инициатива на Конгреса на местните и регионални власти и на Европейския комитет по местна и регионална демокрация към Съвета на Европа.

Проявата се провежда за втори път около 15 октомври, тъй като на тази дата през 1985 г. започва подписването на  Европейска харта за местно самоуправление. Основната цел за провеждането на Седмицата е осигуряване на връзка между органите на местно и регионално управление и гражданите, директен и близък контакт с хората в града за повишаване на взаимното доверие. Идеята е да се работи и за повишаване ефективността на местните власти, която да стои по-близо до гражданите, на които ще се даде възможност да научат за работата на местния общински съвет, отговорностите и правомощията на избраните в него съветници. По време на Европейската седмица на местната демокрация общинските комисии ще бъдат открити за посещение, а кметът ще отговаря на въпроси на гражданите.

Добормир Радушев

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай