Удари мощна градушка. Къде пропищяха

На 24 и 25 май се очакват значителни валежи

Удари мощна градушка. Къде пропищяха | StandartNews.com

Градушка с големината на орех удари няколко населени места в Севлиевско. Щети има по покриви на къщи и реколтата. Градушката е паднала около 14:00 часа и е продължила около 15 минути.

Леденият дъжд е поразил поне пет севлиевски села. Унищожени са лозови насаждения и реколта от плодове и зеленчуци в къщите на местните хора. Най-сериозно пострадал е домът на възрастно семейство в село Шумата, където комин е съборен от ледените късове и покривът е пробит, предава Нова.

Мощна градушка с големина на лешник се изсипа и в Троянско. Валежът е бил придружен от гръмотевици и е продължил около 15 минути.

И днес най-опасните бури са в Стара планина, в Предбалкана, Централна, Северна и Североизточна България.

Синоптиците бият тревога! Жълт и оранжев код из страната

На 24 и 25 май се очакват значителни валежи в Западна България и централните райони на страната. В неделя и понеделник температурите ще достигнат до 10-12 градуса, съобщават от НИМХ. 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай