Общество

Европол разби мрежа за онлайн измами, действала от София

Причинени са загуби за милиони евро на германски инвеститори

Европол разби мрежа за онлайн измами, действала от София

Европол разби мрежа за онлайн измами - действала от София и причинила загуби за милиони евро на германски инвеститори.

Извършени обиски в сряда в редица страни са довели до затварянето на два незаконни кол центъра в София и арестуването на поне един човек в Кипър.

Схемата е действала от май 2019-та до септември тази година. Германски инвеститори са били подлъгани да направят транзакции на обща стойност 15 милиона евро.

Мрежата е използвала над 250 домейна за реклама на фалшиви финансови услуги.

Първоначални печалби, показвани в потребителския интерфейс, са насърчавали клиентите да инвестират големи суми, посочва Интерпол.

Клиентите обаче не са получавали изплащане на печалби или кредитно салдо в случай на поискване. Според следствието повечето от служителите в кол центровете не са били наясно, че участват в измама.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай