Москва.
Русия приключи изтеглянето на войските си от Абхазия и Южна Осетия към местата на постоянното им дислоциране. Това съобщи аместник-началникът на генералния щаб на руските въоръжени сили генерал-полковник Анатолий Ноговицин, цитиран от ИТАР-ТАСС.
Ноговицин каза, че Русия не планира да увеличава броя на постовете на миротворческите си сили в двете грузински сепаратистки области. Те са общо 19 и бяха създадени с цел спазване на постигнатите договорености, уточни той.
Според Ноговицин военнотранспортната авиация на САЩ е доставила през последните две седмици в Грузия 1200 тона товари, в това число военни. Той предупреди за концентрация на грузински сили в близост до Южна Осетия с цел възстановяване на присъствието им в редица грузински села там.
Пет кораба на НАТО продължават да се намират в Черно море.Това заяви днес говорителят на руското министерсто на външните работи Андрей Нестеренко, цитиран от агенция РИА Новости.
Нестеренко уточни, че става въпрос за два американски и по един полски, испански и германски кораб. "Само три държави от НАТО - Турция, Румъния и България, могат да имат в басейна на Черно море толкова кораби, колкото смятат за необходимо, тъй като са черноморски страни", отбеляза говорителят.
Грузия уведомила днес Русия, че прекратява официално от утре дипломатическите си отношения с нея, съобщи служител на руското посолство в Тбилиси, цитиран от ИТАР-ТАСС.
Генералният прокурор на Южна Осетия Таймураз Хугаев обвини Грузия, че е използвала касетъчни боеприпаси срещу мирното население в признатата само от Русия република.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com