Москва
Владимир Путин ще се вози безплатно на такси до края на живота си, след като получи специален сертификат от руска автомобилна асоциация.
Руският лидер получи сертификата на среща с представители на координационния комитет на новата му политическа партия Народен фронт, създадена от Кремъл, за да се бори с намаляващата популярност на управляващата партия Единна Русия.
Ръководителят на автомобилната асоциация "Фрий Чойс" Вячеслав Лисаков не успял да връчи лично сертификата на срещата си с руския премиер, защото той бил конфискуван от охраната му, но Путин му съобщил, че вече го е получил.
"Много съм благодарен, той ще ми е от полза", заявил руският премиер. Малко е вероятно обаче Путин да се нуждае от такси в близко бъдеще, особено ако обяви, че ще се кандидатира за президентските избори през 2012 г., както мнозина очакват, за още шестгодишен мандат, предава БГНЕС.
Всъщност премиерът е твърде недолюбван от таксиметровите шофьори. Неотдавна неговото правителство беше критикувано от конфедерация на таксиметровите шофьори заради закон, влизащ в сила от 1 септември. Той изисква таксиджиите да боядисват колите си в стандартен цвят, да издават касова бележка на всеки пътник и да използват апарат, измерващ изминатите километри.
Стандарт Нюз
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com