Френският президент Макрон ще може да номинира нов премиер в следващите 48 часа, заяви тази вечер сегашният ръководител на правителството в оставка Себастиан Льокорню.
След два дни консултации с политическите партии той заяви, че е налице мнозинство срещу разпускането на парламента. Според Льокорню перспективата за предсрочни избори избледнява.
Пред камерите на телевизия "Франс Две", обаче той призна, че пенсионната реформа остава една от най-големите пречки пред сформиране на нов кабинет.
"Не мисля, че сега е подходящия момент за смяна на президента на страната", заяви Льокорню по повод призивите за оставка на Макрон, предаде БНТ.
Премиерът в оставка даде да се разбере, че няма да остане на поста и отказа да посочи кой може да го наследи. Решението е на държавния глава, посочи Льокорню. Засега не е ясно кога президентът ще го обяви.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com