Париж
Франция изрази подкрепа за позициите на Гърция по спора между Атина и Скопие за името на Македония, съобщават гръцките медии.
Френският външен министър Бернар Кушнер след разговори в Париж с ръководителката на гръцката дипломация Дора Бакояни окачестви въпроса за името на Македония като хроничен и каза, че този проблем трябва да бъде решен възможно най-скоро.
Подкрепяме Гърция, тъй като винаги сме го правили. Но желаем този проблем да бъде уреден възможно най-бързо, защото не искаме дълго да се занимаване с него. Надявам се, че в следващите седмици ще бъде постигнат напредък в решаването на
този въпрос, заяви Бернар Кушнер.
Разговорите Кушнер-Бакояни са се състояли преди срещата на гръцкия външен министър с македонския й колега Антонио Милошоски във френската столица, където те са присъствали на форум на тема "ЕС-Азия, предизвикателства в областта на сигурността".
Бакояни и Милошоски са се договорили да се срещнат отново в сряда в Ню Йорк по време на сесията на Общото събрание на ООН.
Първият гръцки дипломат поясни, че срещата й с Милошоски не подменя преговорите, които в момента се водят между двете страни под егидата на ООН за уреждане на спора им за името на Македония.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com