Юношите ни паднаха от Хърватия

Юношите ни паднаха от Хърватия | StandartNews.com

Юношеският национален отбор на България до 19 години, воден от Светослав Тодоров, загуби с 0:1 от Хърватия в първия си мач от квалификациите в Елитния кръг за ЕВРО 2016 в Германия.

Нашият тим е в група 5, която се играе именно на хърватска земя. По-рано Белгия победи Шотландия с 2:0 в същата група.

Следващият ни мач е в Зукница, на 25 март, срещу Белгия от 14:00 часа. Само победителят в групата се класира за Европейско първенство.

Двубоят в Риека бе много интересен, като положенията за Хърватия бяха доста повече през първото полувреме.

Въпреки превъзходството на домакините, България също имаше своите шансове. Александър Георгиев от Литекс пропусна две отлични възможности, а в средата на полувремето и Божидар Краев пропусна. На българската врата страхотни изяви имаше Михаил Михайлов, като младият страж от Берое спаси всичко, което можеше.

И през второто полувреме Михайлов бе най-добрият в състава на България, но не успя да спре всички набези на хърватите. Йосип Брекало реализира единствено попадение в 53-та минута, но то стигна на Хърватия за победата. В нападение обаче, за разлика от първото полувреме, през второто бългаският тим нямаше никакви възможности.