Денвър. Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа под ръководството на Луис Ван Гаал. "Червените дяволи" победиха с 3:2 Рома в Денвър. Пред близо 55 000 зрители на "Спортс Ауторити Фийлд" два отбора направиха зрелищен мач с изключително красиви голове. Срещата бе част от международния приятелски турнир „Гинес Интърнешенъл Чемпиънс Къп".

Юнайтед започна с Джонстън, Джоунс, Евънс, Блекнет, Валенсия, Клевърли, Ерера, Джеймс, Уелбек, Мата и Рууни.

За Рома титуляри бяха Скорупски, Калабрези, Бенатия, Романьоли, Емануелсон, Учан, Кейта, Паредес, Итурбе, Дестро и Флоренци.

"Дяволи" направиха силно първо полувреме, в което паднаха три гола само в рамките на 10 минути. Първо Уейн Рууни, в 36-ата минута, вкара великолепен гол с прехвърлящ удар от движение, след асистенция на Мата. Само три минути по-късно английският национал подаде към испанеца, за да може последният да удвои резултата. Отново Рууни в 45-ата минута, от дузпа, направи преднината за англичаните класическа.

През второто полувреме двата отбора извършиха редица смени, което наруши ритъма на игра, от което пък успяха да се възползват "вълците". В 75-ата минута и дойде и фамозното попадение на Миралем Пянич, който с удар от центъра на терена направи резултата 1:3. В крайна сметка Франческо Тоти от дузпа оформи крайния резултат в 89-ата минута.

Е100 млн. за халф
поиска "Рома"

"Рома" ще пусне Кевин Строотман в "Манчестър Юнаойтед" само срещу 100 млн. евро. Това обяви треньорът на "вълците" Руди Гарсия след контролата между двата тима. Холандският национал все още се възстановява от контузия, която му попречи да участва на Мондиала в Бразилия.

"Разликата бе в ефикасността - "Манчестър Юн" имаше 50% повече удари в очертанията на вратата", сподели френският специалист.

В другия мач от приятелския турнир Интер победи Реал Мадрид след изпълнение на дузпи и 1:1 в редовното време.