Четвъртък,

УЕФА с нова програма за Евро 2021

От: Пламен Вълков -
A
A
A

Европейската футболна централа (УЕФА) публикува днес новата пълна програма на Евро 2020, което беше отложено с една година заради пандемията от коронавирус.

Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 11 юни до 11 юли 2021 година в 12 града. Шанс да се класира за първенството все още има и отборът на България, който се нуждае от две победи в София, за да стане това реалност.

Група A (Рим/Баку): Турция, Италия, Уелс, Швейцария
Група B (Копенхаген/Санкт Петербург): Дания, Финландия, Белгия, Русия
Група C (Амстердам/Букурещ): Нидерландия, Украйна, Австрия, победител от плейоф
Група D (Лондон/Глазгоу): Англия, Хърватия, победител от плейоф, Чехия
Група E (Билбао/Дъблин): Испания, Швеция, Полша, победител от плейофи
Група F (Мюнхен/Будапеща): Победител плейоф (България?), Португалия, Франция, Германия

Групова фаза
11 юни:
Група A: Турция - Италия (в Рим)
12 юни:
Група A: Уелс - Швейцария (Баку)
Група B: Дания - Финландия (Копенхаген)
Група B: Белгия - Русия (Санкт Петербург)

13 юни:
Група D: Англия - Хърватия (Лондон?)
Група C: Австрия - победител плейоф (Букурещ)
Група C: Нидерландия - Украйна (Амстердам)

14 юни:
Група D: победител плейоф - Чехия (Глазгоу)
Група E: Полша - победител плейоф (Дъблин)
Група E: Испания - Швеция (Билбао)

15 юни:
Група F: Победител плейоф - Португалия (Будапеща)
Група F: Франция - Германия (Мюнхен)

16 юни:
Група B: Финландия - Русия (Санкт Петербург)
Група A: Турция - Уелс (Баку)
Група A: Италия - Швейцария (Рим)

17 юни:
Група C: Украйна - победител плейоф (Букурещ)
Група B: Дания - Белгия (Копенхаген)
Група C: Нидерландия - Австрия (Амстердам)

18 юни:
Група E: Швеция - победител плейоф (Дъблин)
Група D: Хърватия - Чехия (Глазгоу)
Група D: Англия - победител плейоф (Лондон)

19 юни:
Група F: Победител плейоф - Франция (Будапеща)
Група F: Португалия - Германия (Мюнхен)
Група E: Испания - Полша (Билбао)

20 юни:
Група A: Италия - Уелс (Рим)
Група A: Швейцария - Турция (Баку)

21 юни:
Група C: Победител плейоф - Нидерландия (Амстердам)
Група C: Украйна - Австрия (Букурещ)
Група B: Русия - Дания (Копенхаген)
Група B: Финландия - Белгия (Санкт Петербург)

22 юни:
Група D: Чехия - Англия (Лондон)
Група D: Хърватия - победител плейоф (Глазгоу)

23 юни:
Група E: Победител плейоф - Испания (Билбао)
Група E: Швеция - Полша (Дъблин)
Група F: Германия - победител плейоф (Мюнхен)
Група F: Португалия - Франция (Будапеща)

24 и 25 юни - почивни дни

Финална фаза

Осминафинали:
26 юни:
1: 2A - 2B (Амстердам)
2: 1A - 2C (Лондон)
27 юни:
3: 1C - 3D/E/F (Будапеща)
4: 1B - 3A/D/E/F (Билбао)
28 юни:
5: 2D - 2E (Копенхаген)
6: 1F - 3A/B/C (Букурещ)
29 юни:
7: 1D - 2F (Дъблин)
8: 1E - 3A/B/C/D (Глазгоу)

30 юни - 2 юли - почини дни

Четвъртфинали:
2 юли:
Четвъртфинал 1: Победител мач 6 - победител мач 5 (Санкт Петербург)
Четвъртфинал 2: Победител мач 4 - победител мач 2 (Мюнхен)
3 юли:
Четвъртфинал 3: Победител мач 1 - победител мач 3 (Баку)
Четвъртфинал 4: Победител мача 8 - победител мача 7 (Рим)

4 и 5 юли - почивни дни

Полуфинали:
6 юли:
Полуфинал 1: Победител четвъртфинал 1 - победител четвъртфинал 2 (Лондон)
7 юли:
Полуфинал 2: Победител четвъртфинал 4 - победител четвъртфинал 3 (Лондон)

8, 9, 10 или - почивни дни

Финал
11 юли в Лондон

Валутни курсове

По курса на БНБ
Валута Лева (BGN) Обратен курс за 1 лев
CHF 1.70725 0.585737
GBP 2.24388 0.445657
USD 1.71204 0.584099
Виж всички