ЦСКА - София продължава в Европа

"Червените" направиха 0:0 с Титоград и отиват срещу Осиек

ЦСКА - София продължава в Европа | StandartNews.com

ЦСКА - София се класира за втория квалификационен кръг на турнира по футбол Лига Европа след 0:0 на реванша с черногорския Титоград. В първия мач „червените“ спечелиха с 4:0 и в следващата фаза ще играят с хърватския Осиек. Футболистите на Добромир Митов свършиха своята работа преди седмица на „Българска армия“ и на реванша в Подгорица играха по икономично. Така позволиха на съперника да доминира в известни периоди от мача. Гостите бяха с резервните си бели екипи и изиграха слабо първо полувреме и само късметът спаси вратата на Черниаускас от попадение. В 16- минута Радомир Джалович получи топката в наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда. Защитата на ЦСКА София отново се пропука в 31-а минута, когато Павлович намери топката в глава отблизо, но отлична реакция на Черниаускас спаси вратата на гостите. „Червените" се събудиха след почивката и създадоха няколко добри ситуации за гол. Греъм Кери стреля опасно от фаул в 46-а минута, но вратарят на домакините изби в корнер. В 63-а минута Евандро изпусна отлична възможност за гол, след като проби в наказателното поле, но стреля покрай вратата. В добавеното време Рубен Пинто можеше да донесе победата на ЦСКА, но стреля покрай вратата.

Днес Лудогорец излиза в Разград в реванша с Ференцварош от първи квалификационен кръг за влизане в Шампионската лига. В първага среща унгарците спечелиха с 2:1.