Славия изпусна ЦСКА-София

Дербито в Овча купел завърши 0:0

Славия изпусна ЦСКА-София | StandartNews.com

Славия и ЦСКА-София направиха 0:0 в софийското дерби от 28-ия кръг на efbet Лига. В 29-ата минута Славия можеше да стигне до куриозен гол, когато центриране на Патев се насочи към горния десен ъгъл на Бусато, но стражът внимаваше и изби в корнер. Червените отговориха с опасен пробив на Соу отляво. Таранът се пребори с Виачки, нахлу в наказателното поле и стреля, но от много малък ъгъл, а Стергиакис без проблем изби с крак. 7 минути след почивката ЦСКА София изпусна най-чистото си положение. Белтраме изведе Пинто, който се озова сам срещу Стергиакис, но португалският халф шутира в аут. В 62-ата минута Тиаго с мощен шут от далечна дистанция се опита  да изненада Стергиакис, но стражът внимаваше и изби в корнер. В 76-ата минута Радослав Кирилов разтресе напречната греда на „червената“ врата. Йомов преодоля Мазику и центрира към своя съотборник, който след изключителен шут със задна ножица улучи напречния стълб. Това бе и най-чистото положение за гол в мача. Със спечелената точка ЦСКА-София удържа второто място с 52 т, Левски е трети с 50, но мач по-малко. Толкова има и Локо (Пд), който сега гостува на шампионите от Лудогорец.

"Труден мач. Физически бе много трудно - играем мачове пред два дни. Славия имаше цяла седмица да се готви спокойно за срещата. Ние изиграхме 6 мача за 20 дни. Знаехме, че това ще ни се отрази. Това е положението. През първото полувреме играхме добре - първите 30 минути, докато бяхме свежи. Имахме инициативата в някои моменти. Липсваше ни нещо в завършващата фаза. И през двете полувремена имахме положения. Славия също създаде положения. За съжаление не успяхме да победим. Имаме 3 дни да се възстановим за финала с Локомотив Пд за Купата на България. Днес искахме да дадем почивка на някои играчи. Имаше и такива, които предпочетохме да запазим, тъй като имаха по 4 жълти картона. Важното е да запазим сили за мача с Локомотив и да се възстановим добре", каза след дербито треньорът на ЦСКА-София Милан Крушчич.