Синята коалиция и ОДС заедно към "Дондуков" 2

Споразумяха се да подкрепят кандидата за президент Румен Христов

Синята коалиция и ОДС заедно към "Дондуков" 2 | StandartNews.com

София

Създаде се нова предизборна коалиция между Синята коалиция и Общността на демократичните сили – ОДС. Обединена дясна коалиция застава в подкрепа на десния кандидат за президент г-н Румен Христов, съобщиха от пресцентъра на сините.

Така всички партии от десния спектър - ДСБ, СДС и ОДС (БДС "Радикали" на Евгени Бакърджиев, Демократическа партия на Александър Праматарски, Движение "Гергьовден", водено от Любен Дилов-син, и ССД на Софиянски) тръгват с общи усилия към поста на "Дондуков" 2.

Водени от разбирането, че президентските избори са реална възможност за възстановяване на истинското дясно пространство в българската политика, днес, 25 август, между СДС, представляван от председателя на предизборния щаб на Съюза на демократичните сили Борис Марков, и ОДС, представлявана от председателя на Координационния съвет на организацията Иво Цанев, беше подписано предизборното споразумение  за общо участие на предстоящите избори за държавен глава, посочват от двете централи.

Партньорите от „Синята коалиция” и ОДС ще търсят възможност за обща, по-широка, гражданска подкрепа и чрез кандидатурата за вицепрезидент.

В рамките на предизборното споразумение ще бъде създаден и общ предизборен щаб.

Стандарт Нюз

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай