С хитра победа Манчестър Юнайтед върна интригата за титлата

Играчите на Юнайтед доминираха тотално, но пропуски им попречиха да са по-убедителни

С хитра победа Манчестър Юнайтед върна интригата за титлата | StandartNews.com

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Евертън с 2:0 в първи мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Скот Мактоминей откри резултата в 36-а минута след пас на Санчо, а в 71-а минута Антони Марсиал удвои след груба грешка на Шеймъс Коулмън.

Играчите на Юнайтед доминираха тотално, но пропуски им попречиха да направят победата си по-убедителна.

Това е втори пореден успех за "червените дяволи" в шампионата и тимът излезе на трета позиция в таблицата с три точки повече от четвъртия Нюкасъл, който по-късно днес гостува на Брентфорд.

"Карамелите" прекъснаха серия от четири мача без поражение и остават в опасна близост до зоната на изпадащите. Тимът е 16-и с 27 точки.

Хубавата победа на Юнайтед бе помрачена от контузия на голмайстора на тима Маркъс Рашфорд, който в 78-а минута получи разтежение и бе сменен от Вут Вегхорст.