Реал наказа и Челси. Милан излъга хита на Европа

Белия балет крачи уверено към полуфиналите

Реал наказа и Челси. Милан излъга хита на Европа | StandartNews.com

Реал (Мадрид) е една стъпка по-близо до класиране за полуфиналите, след като в първия четвъртфинален двубой победи Челси с 2:0 на "Сантиаго Бернабеу".

Карим Бензема не пропусна отново да накаже "сините", реализирайки шестия си гол в пет мача срещу този съперник. Бензема изравни по участия за Реал в Шампионската лига клубната легенда Раул Гонсалес Бланко - и двамата вече имат по 130, а пред тях е единствено Икер Касийяс със 150.

Французинът се разписа в 21-та минута, а в 74-та Марко Асенсио вкара втория гол. Европейските шампиони изглеждат с много добри шансове за класиране на полуфиналите.

В другия мач тази вечер, опитът на Милан си каза думата и росонерите спечелиха първия рунд от битката с Наполи на четвъртфиналите на Шампионската лига.

Носителят на седем КЕШ победи с 1:0 у дома лидера в Серия А, макар да не доминираше. Хората на Стефано Пиоли отправиха общо 2 точни удара в мача, но попадението на Исмаел Бенасер донесе успеха за Милан.