Олимпиакос надви Байерн на баскет

Везенков с 2 точки и 2 борби срещу баскетболистите от Мюнхен

Олимпиакос надви Байерн на баскет | StandartNews.com

Гръцкият гранд Олимпиакос с българския национал Александър Везенков записа победа №4 в Евролигата, след като се наложи като гост със 72:62 (15:15, 16:12, 14:16, 27:19) над Байерн Мюнхен в мач от осмия кръг на турнира, съобщи bgbasket.com. Българското крило се появи на игрището 03:43 преди края на третата част и за 06:38 минути на паркета се разписа с 2 точки и 2 борби. Въпреки, че през по-голяма част от времето гръцкият тим диктуваше темпото на игрището, той изобщо не се добра лесно до успеха. Играчите на Дейвид Блат набраха инерция в началото на срещата, но бързо се поотпуснаха и позволиха на съперника да им диша във врата. Все пак успяха да се оттеглят с крехка преднина от 4 точки (31:27) след първите две части. След паузата сценарията беше същият. Олимпаикос успяваше да натрупа преднина от 2-3 точки, но домакините бързо стигаха до изравнителни кошове. Нарушение срещу Везенков 0:01 минути преди края на третата четвърт му позволи да даде аванс от 2 точки на Олимпиакос (45:43). Българският национал отстъпи мястото си на Йоргос Принтезис само две минути след началото на последната част и повече не се появи на паркета. Двата отбора продължиха гонитбата в резултата, а след силна серия на Зак Лъдей Олимпиакос успя да си поеме глътка въздух. След това гостите от Пирея демонстрираха добра защита, която им позволи да натрупат аванс от 12 точки (70:58), а играчите на Байерн не намериха противодействие. Най-резултатен за успеха на Олимпиакос беше Зак Лъдей с 12 точки, а Никола Милутинов се разписа с 11. За Байерн Мюнхен по 15 точки нанизаха Владимир Лучич и Дерик Уилямс. В следващия кръг на 22 ноември (четвъртък) от 20:45 часа Олимпиакос приема Реал Мадрид.