Наши момичета с 3 медала на Световната купа по художествена гимнастика

Стилияна Николова спечели злато, а Ева Брезалиева - сребро и бронз

Наши момичета с 3 медала на Световната купа по художествена гимнастика | StandartNews.com

Стилияна Николова спечели златния медал, а Ева Брезалиева взе бронз на финала на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), информира БТА. Брезалиева взе и сребро на топка.

Николова, която вчера стана шампионка в многобоя, получи 34.650 точки, а Брезалиева беше оценена с 44.550 точки. И двете изиграха силни своите композиции, а за Брезалиева това е също второ отличие след бронза в многобоя.

Сребърен медал за Ева Брезалиева във финала на топка

Сребърният медал на обръч завоюва световната шампион от София 2022 София Рафаели от Италия с 34.400 точки.

На топка Брезалиева завоюва сребро, а Николова остана осма след груби грешки.

След силна и стабилна игра Ева Брезалиева получи оценка от 32.950 точки и взе сребърния медал на топка. Стилияна Николова с уред извън терена и други неточности остана последна с резултат от 28.700.

Златен медал за Дария Варфоломеев от Германия с 33.150 точки, а представителка на Узбекистан Тахмина Икромова се нареди трета с  31.800.

Финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите продължават до 16.00 часа. В момента ансамбълът на България играе с пет обръча.