НА ЖИВО: Финалът в Лига Европа

Челси и Арсенал в битка за трофея в Баку

НА ЖИВО: Финалът в Лига Европа | StandartNews.com

Край на мача! Челси схруска Арсенал с 4:1 и печели трофея за втори път в историята си.

Друга резерва на "топчиите" - Уилок не уцели вратата от точката за дузпата, останал сам срещу Кепа. Отчаянието на Арсенал е видно...

Челси продължава да атакува, а Арсенал е объркан. Времето за обрат е много малко.

Азар потърси своя хеттрик, но този път Чех спаси.

Уау! През втората част паднаха 5 гола в рамките на 23 минути!

МЪЛНИЕНОСНА КОНТРААТАКА ЗА ЧЕЛСИ И 4:1. Двойно подаване между Жиру и Азар за пореден път матира защитата на Арсенал. Белгиецът бе точен във 72-ата минута

ГОЛЯМ ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ! Резервата Алекс Айови разпечата Кепа в 69-ата минута. Връщат ли се "топчиите" в мача?

ЕДЕН АЗАР Е ТОЧЕН! В 65-ата минута резултатът става класически.

Дузпа за Челси! Мейтланд-Найлс фаулира Жиру и реферът посочи бялата точка.

2:0 ЗА ЧЕЛСИ! в 60-ата минута Азар пусна пас към Педро и той матира Петър Чех.

Топчиите се опитват да натискат. Челси им позволява да владеят топката, но пасовете са основно настрани.

Арсенал не играе нищо. Йозил подтичва, а головите страшилища Обамеянг и Лазакет сякаш ги няма на терена.

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ! Оливие Жиру е точен след страхотен гол с глава. Всичко това стана в 49-ата минута след пас на Емерсон.

Започна втората част! Да видим развръзката в този финал

Край първото полувреме! Двете нули светят на таблото.

В 40-ата минута Жиру се шмугна между защитата на Арсенал и стреля, но Чех изби! Челси определено игра по-силно.

Днес доста "типстъри" предвиждаха много голове и то още до почивката! Такива обаче няма след 39 минути игра.

А може би Софи Кристин има защо да пие. Челси изравни играта и дори вече стои по-добре на терена. Емерсон пак бе оставен да стреля, но Петър Чех, който днес играе последния си мач в кариерата на професионално ниво спаси вещо.

Междувременно гаджето на резервния вратар на Арсенал Бернд Лено - Софи Кристин бе видяна да обръща няколко чаши вино във ВИП зоната на стадиона.

Еден Азар се поразсъни! Белгийската звезда на Челси изведе Емерсон на чиста позиция, но ударът му бе блокиран от Сократис в 30-ата минута.

Малко след това швейцарецът Гранит Джака изстреля снаряд към вратата на Кепа, но топката мина малко над напречната греда.

В 25-ата минута Канте от Челси се пусна по десния фланг и центрира към Жиру, който обаче отигра доста нескопосано.

След 18 минути игра дойде и първата спорна ситуация. Лаказет стигна първи до топката след грешка в защитата на Челси, сви топката покрай Кепа и падна на тревата. Дори обаче реферът на гледа системата ВАР, която дебютира в този турнир. Все пак повторенията показаха, че Кепа леко закача нападателят на "топчиите".

В деветата минута Арсенал имаше добър шанс да открие резултата. Единственият англичанин на терена Мейтланд-Найлс центрира и Кепа изби неумело. Топката попадна в Обамеянг, който стреля неточно.

Двата отбора се дебнат в началните минутки, а по трибуните на стадиона в Баку се виждат доста празни места.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА ТУК

Начало на мача!

Джонас Блу изпя няколко парчета преди старта на двубоя! Имаше и заря.

Този сезон Челси и Арсенал спечелиха по 11 мача в кампаниите си в Лига Европа. Само три отбора са печелили повече срещи в един сезон от евротурнирите: Реал Мадрид (12) през 2001/2002, Порто (12) през 2010/2011 и Атлетико Мадрид (13) през сезон 2011/2012.

Челси и Арсенал излизат един срещу друг във финала на Лига Европа в Баку. Двубоят стартира в 22,00 часа българско време.

Съставите:
Челси: Кепа Арисабалага, Сесар Аспиликуета-К, Андреас Кристенсен, Давид Луис, Емерсон, Н’Голо Канте, Жоржиньо, Матео Ковачич, Педро Родригес, Оливие Жиру, Еден Азар.
Мениджър: Маурицио Сари

Арсенал: Петър Чех, Сократис Папастатопулос, Лоран Кошчелни-К, Начо Монреал, Ейнсли Мейтланд-Найлс, Лукас Торейра, Гранит Джака, Сеад Колашинац, Месут Йозил, Александър Лаказет, Пиер-Емерик Обамеянг;
Мениджър: Унай Емери

Съдия: Джанлука Роки (Италия)
Стадион: Олимпийски стадион (Баку, Азербайджан)