Легендите на България и Турция с шоу в Кърджали

Стоичков обра аплодисментите

Легендите на България и Турция с шоу в Кърджали | StandartNews.com

Ветераните на България и Турция завършиха 2:2 в приятелска среща, играна в Кърджали. Символичният мач се игра по повод 25-годишнината от лятото на 1994 година, когато достигнахме до бронзовите медали на Световното първенство в САЩ. Легендата на Спортинг Лисабон Ивайло Йорданов откри резултата в осмата минута. В 31-ата минута гостите изравниха от дузпа чрез Тюмер Метин. Дончо Донев направи 2:1 за България в 43-ата минута след хубав пас на Христо Стоичков. В 63-ата минута Хасан Кабзе изравни за 2:2.
Най-много овации от публиката на "Арена Арда" получи капитанът Стоичков, когото публиката посрещна с викове "Ицо, Ицо, Ицо". Гошо Гинчев пък връчи плакет на Камата от името на Красен Кралев по повод 25-годишнината от Мондиал'94. "Искам да благодаря на всички момчета. Доказахме на цял свят, че можем да бъдем равни на всички. Благодаря ви, момчета! Благодарение на вас постигнах всичко", каза носителят на "Златната топка". Плакет получи и селекционерът на националния отбор Красимир Балъков. Поради неотложен ангажимент Димитър Пенев не успя да присъства на мача в Кърджали, но наученото от него си пролича на терена.