Франция победи Германия с класа и автогол /РЕЗУЛТАТИ/

Петлите спечелиха с 1:0 в Мюнхен

Франция победи Германия с класа и автогол /РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Световният шампион Франция спечели най-важния си мач в тежката група F на Евро 2021. "Петлите" победиха с 1:0 Германия в Мюнхен, в най-чаканият мач от първия кръг в груповата фаза на турнира.

Първият съдийски сигнал беше предшестван от инцидент, след като неочакван парапланерист се приземи на терена.

Домакините започнаха много силно в стремежа си да стреснат съперника, но след 6-7 минути световните шампиони се съвзеха, а междувременно Йошуа Кимих вече беше с жълт картон.

В 20-ата минута Франция излезе напред в резултата. Тогава Люка Ернандес центрира отляво и защитникът на германците Матс Хумелс неволно насочи топката в мрежата на своя тим. Резултнатът обаче бе логичен за момента, с оглед играта на "петлите".

Немците понатиснаха след попадението, но не можаха да стигнат до голов удар.

Франция пропусна да удвои преднината си в 52-ата минута, когато Адриен Рабио беше оставен сам по лявото крило. Той нахлу в наказателното поле и стреля в дясната греда на Нойер.

След това Гнабри имаше два шанса за немците, но и Лорис се намеси убедително.

В 66-та минута гол на МБапе бе отменен заради засада.Пет минути преди края, нов гол на Франция бе отменен пак заради засада.

Очаквано, Германия натисна в последните минути на мача, като "петлите" направиха дефанзивна смяна.

Дадено бе 6-минутно продължение, в което домакините не успяха да стигнат до желаното изравняване.

РЕЗУЛТАТИ: Група F: Унгария -  Португалия 0:3, Франция - Германия 1:0.

Швейцарците покоряват Космоса на път за европейското

Швейцария ще пропътува най-много километри, за да изиграе мачовете си от предварителната група на европейското,

В облаците: Швейцарците летят 10 012 км на Евро 2020

Швейцарците трябва да преодолеят невероятните 10 012 километра, за да изиграят двубоите си. След тях е Полша - 9457, Белгия - 9157, Швеция - 8729, Турция - 7971, Уелс - 7287, Франция - 6344, Хърватия - 5945, Австрия - 5288, Словакия - 4860, Чехия - 4860, Украйна - 4316, Португалия - 3589, Финландия - 2594, Северна Македония - 2251, Русия - 1147, Унгария - 1120 и Шотландия - 1110.