Мощна Италия разнебити Турция на старта

Адзурите спечелиха с 3:0 в Рим

Мощна Италия разнебити Турция на старта | StandartNews.com

Мощна, атрактивна и силна Италия спечели убедително мача на откриването на Евро 2021.

Адзурите, които бяха домакини на Турция в Рим, разгромиха съперника с 3:0. Тимът на Манчини вече е в серия от 28 мача без загуба!

И изглежда сред основните фаворити на първенството.

Мерих Демирал си вкара автогол. при остра центриране на Берарди в 53-та минута.

Иначе, страхотни изяви на вратаря на турците Чакър. За докосвания с ръка в наказателното поле италианцитне на два пъти поискаха дузпи, като особено дискусионна бе тази в 45-та минута за ръка на Зеки Челик.

Италианците наобиколиха съдията, но след намесата на ВАР играта продължи.

След първия гол турците рухнаха и логично получиха още два.

В 66-та минута Чиро Имобиле с мощен удар покачи на 2:0, а в 79-та Инсинье довърши съперниците с трети гол.

Както се спомена, отличните изяви на вратаря Чакър попречиха на италианците да нанесат истниски разгром на съперника си.

Все пак в добавеното време турците пропуснаха отлична възможност за почетно попадение.