Без изненада! Еквадор отчая Катар на старта на Мондиала

Южноамериканците спечилиха заслужено с 2:0.

Без изненада! Еквадор отчая Катар на старта на Мондиала | StandartNews.com

Ентусиазъм има, но и логика във футбола - също. На старта на Мондиал 2022 тимът на Еквадор очаквано и заслужено победи домакините от Катар с 2:0.

Още в третата минута на мача Енер Валенсия смълча трибуните с първия гол на световното първенство, но за радост на домакините ВАР го отмени.

В 17-та минута обаче същият Валенсия вкара от дузпа и този път латиноамериканците вече водеха с 1:0.

В 31-та минута. - второ попадение за Енер Валенсия и Еквадор! Центриране отдясно остави нападателя на еквадорците непокрит и с глава топката беше пратена за втори път в катарската врата!

Домакините отстъпваха игрово, но за сметка на това бяха груби и получиха три жълти картона само за полувремето.

Все пак в края на полувремето катарците пропуснаха сериозен шанс да намалят резултата.

През втората част темпото не бе високо, а за Еквадор нямаше проблем да удържи победата и отличен старт на Мондиала. Утре е вторият мач от тази група мчежду Нидерландия и Сенегал.