Русе
Румънски просяци наводниха Русе в опит да припечелят по нестандартен начин.
На оживено кръстовище, докато шофьорите чакат на червен светофар, млад мъж с кръст, Библия и икони обикаля колите и иска пари с табела на няколко чужди езика. Според написаното на нея става дума за набиране на средства за храм в Румъния. Някои от водачите, изнервени от присъствието му, сигнализирали в полицията. При проверка на документите на просяка полицаите не са открили лична карта, съобщава БГНЕС.
Вместо с лични документи, мъжът се представя с различни табели на чужди езици, свързани със събирането на пари - 5, 10 или 20 лева, и свидетелство без снимка. Единственото сигурно е, че той е румънски гражданин.
Полицаите са го отвели в районното управление за изясняване на самоличността му и обстоятелствата, при които се е озовал в страната.
Стандарт Нюз
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com