София. Чужди компании искат да ползват българския опит в изграждане и управление на проектите за метрото. Причината за интереса е в ползваните от "Трейс Груп Холд" модерни технологии. Както и опитът в менажирането на проекта, така че да не се затруднява трафикът, да не се оскъпява строителството, да се спазват сроковете и да се решават проблемите в движение.
"Инженерингът дава възможности за динамично управление на проектите и подобряване на тяхното качество. Лошите проекти у нас се дължат не на лошо изпълнение, а на остарели проекти и договори без инженеринг". Това обясни проф. д-р инж. Николай Михайлов, председател на борда на директорите на "Трейс Груп Холд" в публичната си лекция за силата на мениджмънта в изграждане на втория метродиаметър, с която защити университетската си титла в УАСГ.
Очаква се през август след завършване на втория метродиаметър всеки ден близо 450 000 софиянци да се придвижват с метро. Така всеки работен ден на метрото ще пести по 150 000 часа от личното време на софиянци. С 18% ще намалеят катастрофите, а с 25% шумът за столичани.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com