Янев с първи думи за политическия проект

"Като му дойде времето, ще го обявим и ще кажем на хората какво искаме, но първо ще чуем и тях", заяви бившият министър на отбраната Стефан Янев, попитан за участието му в бъдещ политически проект.
Според него българите не са обединени по ред причини. „Предвид и това, което се случва в световен план и на километри от нашата родина, войната, която е в Украйна - всичко това са фактори, които разединяват. Но да се надяваме, че ще дойде времето, когато ще намерим себе си и пътя, по който трябва да вървим занапред”, коментира Янев, според когото от народа зависи дали и каква България ще имаме в бъдеще.
Навръх 3 март Янев пристигна в Шипка и посети храм паметникът "Рождество Христово", съобщава БГНЕС.
Той напусна правителството след скандал с премиера Кирил Петков заради войната в Украйна. Янев беше категоричен, че нашата страна трябва да се въздържа от крайни позиции по отношение на конфликта и непосредствено преди да му бъде поискана оставката директно заяви, че очаква да бъде заменен с някой, който е по-податлив на външни влияния. Това засили спекулациите, че готви своя партия.
Фурор! Реал Мадрид е кралят на Европа за 14-ти път
Съветник на Зеленски посочи единствения начин да бъде...
Тръмп скочи на законодателите след трагедията в Текса...
Обявиха климатично извънредно положение, къде
Мадам Мулти профука 10 бона за снимка с Мъск /Фото/
Ходорковски предупреди Запада, призивът
Обрат! Порошенко в капан в Украйна, защо