Тошко Йорданов гневен на партньорите, играят долно

Вече втори ден не можа да бъде взето решение на парламента за дофинансирането на АПИ

Тошко Йорданов гневен на партньорите, играят долно | StandartNews.com

Вече втори ден не можа да бъде взето решение на парламента за дофинансирането на АПИ. "Има такъв народ" напуснаха пленарната зала в знак на протест, а премиерът Кирил Петков поиска да има контрол върху плащането на над 1 млрд. лева за фирмите за пътно поддържане.

„В инфраструктурата на България има огромен проблем. Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) практически не работи и е блокирано. Не може да поправи нито една дупка, нито една мантинела, нито да построи един метър нов път“, обясни пред бТВ заместник председателят на групата на "Има такъв народ" Тошко Йорданов.

„Знаейки това нещо, днес нашите партньори от "Продължаваме промяната" и БСП, включително "Демократична България" и с гласовете на „Възраждане“, си позволиха да блокират за пореден път МРРБ. Това, което направиха е нелепо. Парите за пътища са пари, които даваме и нашите колеги ги блокират и не ги дават все едно са техни“, коментира Йорданов.

„Недопустимо е подобно нещо, за което имаме съгласие, да се играе долно. Ако това е политическа игра, това е безобразие, защото се залага животът на хората. МРРБ в момента е заложник и ако нещо се случи, вината не е в министър Караджов“, категоричен бе Тошко Йорданов.

По думите му проблемът от неплащането е, че нито една фирма не работи и министърът няма механизъм, с който да ги накара да работят.

Йорданов заяви, че има общо решение по отношение на МРРБ и осъзнаване на проблема и според него коалиционните му партньори го използват за разменна монета, като искат "Има такъв народ" да оттегли кандидатурата на Любомир Каримански за управител на БНБ.

„Имаше намеци от представители на Министерския съвет в тази посока - че е разменна монета. Да използваш за разменна монета живота на хората срещу нещо, като това кой да е гуверньор на БНБ, е доста нисък морал, ако това е така“, заяви депутатът.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай