Освещават нов храм във Варна

В неделното утро Варненският и Великопреславски митрополит Йоан започна освещаването на новия храм „Св.преподобномъченик Прокопий Варненски". Знаменателно събитие не само за Варна, а и за Българската православна църква, която днес отбелязва църковния празник на Успението на Свети Кирил Славянобългарски или Константин-Кирил Философ.
Припомням, че строителството на храма започна в началото на 2009 година, това е първият голям храм във Варна от 110 години насам.
Той е не само много красив, но и акустиката му е изумителна и със сигурност ще създава неповторимо изживяване за вярващите, които го посещават, съобщава БНР.
Храмът ще работи с ритъма на останалите църкви в града, постепенно ще се изпълват със съдържание и залите на енорийския център, свързани с благотворителност и обучение на младежи.
Председател на църковното настоятелство е протойерей Георги Великов.
Нов удар по Москва, какво готви Западът за Молдова
Гърци бесни на България, внос на стоки тормози съседи...
Борисов хвърли мистерия за консултативния съвет при п...
Асен Василев хвърли бомба. Каза кога ще има предсрочн...
Борис Джонсън звъни на Ердоган. Какво поиска?
Екшън в София! Украинец влезе в среднощен бой
Ново 20! Русия обяви Гари Каспаров за украински агент