Волейболистите падат от Русия за бронза от световното

Волейболистите падат от Русия за бронза от световното | StandartNews.com

Уберландия. България загуби от Русия с 1:3 (22, -20, -25, -15) в мача за бронзовите медали от първото в историята Световно първенство по волейбол за младежи до 23 г, което се провежда в Уберландия (Бразилия).

След по-добра игра тимът на Драган Иванов спечели първия гейм на 22 за 23 минути. Във втория руснаците се реванишираха и за 20 мин изравниха резултата на 1:1. Драмата бе в третия, където България имаше на няколко пъти шанса да спечели гейма, но руснаците спасяваха с мъка и в крайна сметка взеха гейма на 25. В четвъртия руския тим поведе с 15:13 и до края не допусна изравняване, за да спечели гейма и мача с 3:1 за 68 минути.

Жани Желязков завърши с най-много точки за България – 17, а за Русия реализатор №1 в малкия финал е Богдан Гливенко с 22. За златото по-късно тази вечер Сърбия ще срещне домакина Бразилия.