Левски измъкна победата над Ботев Пловдив в самия край на мача

Левски измъкна победата над Ботев Пловдив в самия край на мача | StandartNews.com

Софийският Левски победи с 1:0 като гост Ботев Пловдив в среща от първия кръг на Първа лига. Илия Димитров вкара единствения гол в мача в третата последна минута от добавеното време . Той се разписа след подаване на Габриел Обертан.

Футболистите на Левски започнаха по-активно и във втората минута Станислав Костов стреля, но стражът на "жълто-черните" спаси. Две минути по-късно Давиде Мариани стреля опасно, но Даниел Кайзер изби топката в корнер. След неговото изпълнение Станислав Костов отправи изстрел с глава, но вратарят на домакините изби. В 16-ата минута Жерсон Кабрал центрира, последва удар на Станислав Костов, на

Даниел Кайзер изби. Шест минути по-късно съдията Станислав Тодоров спря мача за две минути, докато се разпръсне пушека от димките, хвърлени от "жълто-черните" фенове. Домакините разиграваха продължително, без обаче да създадат реална опасност пред вратата на противника. В 36-ата минута Станислав Костов открадна топката от Костадин Ничев, напредна, но стреля неточни. Едва в 41-ата минута футболистите на Ботев застрашиха вратата на "сините". Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар от 30 метра, топката полетя към близки долен ъгъл на вратата, облиза страничната греда, но излезе в аут.

Второто полувреме започна с разменени атаки. В 50-ата минута Тодор Неделев стреля неточно. Пет минути по-късно Габриел Обертан изведе на удобна позиция Станислав Костов, който стреля, то Даниел Кайзер изби. В 65-ата минута вратарят на домакините хвана топката след слаб удар на Жорди Гомез. Пет минути по-късно след разбъркване пред вратата на Левски

Тодор Неделев стреля опасно с глава, но съдията
Станислав Тодоров бе отсъдил засада. В 74-ата минута направилият дебют за Ботев Васил Шопов стреля в ръцете на Мартин Полачек. След четири минути Васил Шопов центрира, Стивън Петков стреля с глава, но право в ръцете на вратаря на гостите. В 89-ата минута Жорди Гомез стреля неточно от 25 метра, за да се стигне до гола на Илия Димитров дълбоко в добавеното време.