НА ЖИВО: Швейцария - Полша (осминафинал)

НА ЖИВО: Швейцария - Полша (осминафинал) | StandartNews.com

Първи осминафинал на Евро 2016. На ст. "Жофроа Гишар" в Сент Етиен играят Швейцария и Полша. Резултатът е 1:1. При дузпите: 5:4 за Полша!

*********************

Край на продълженията. Ще гледаме дузпи!

Поляците трябва да са много уверени в себе си при евентуално изпълнение на дузпи, за да играят толкова пасивно!

Златен шанс! Полската защита заспа и Шакири изведе Дердийок сам пред вратата, но ударът му с глава отиде право във Фабиански.

Поляците са толкова пасивни, че "поканиха" швейцарците да се пробват за още един гол в игровото време.

Умората явно си казва думата. И швейцарците намалиха темпото, почти няма атаки. Играта се кротна.

Селекционерът Адам Навалка смени халфове за халфове - Йодловец и Пешко влязоха на местата на Мачински и Гросицки. Очевидно Полша няма да рискува в очакване на дузпите.

Поляците залагат на сигурната игра до степен, че изглеждат пасивни.

Начало на продълженията.

Край на редовното време при резултат 1:1. Предстоят продължения.

Швейцарците не чакат продълженията и искат да си опечат работата в редовното време. Натискът им продължава!

Най-красивият гол на Евро 2016 досега е факт! След разиграване пред полската врата ниският Шакири излетя във въздуха, тресна задна ножица и след рикошет в страничния стълб топката влетя неспасяемо в мрежата. 1:1 в 82-ата минута!

Ако поляците не си променят играта, последните 10 минути ще са им много тежки.

Гредата спаси Полша от изравняване след удар на Харис Сеферович в 78-ата минута!

Ако Полша бие, Блашчиковски трябва да си подели славата с Фабиански, който майсторски извади пряк свободен удар на Рикардо Родригес към горния ъгъл. Вратарят спаси отбора си!

В опит за промяна на резултата за последните 20 минути селекционерът на Швейцария Владимир Петкович вкара трети нападател, в лицето на Ерен Дердийок.

Продължават твърдите единоборства! Фабиански дръпна топката буквално от главата на Емболо и за награда получи от него удар по гърба.

Швейцарците сякаш са решили да накарат Левандовски да спре да играе - Брел Емболо на свой ред му влезе грубо.

Закъснял шпагат на Фабиан Шар подхвърли Левандовски във въздуха и се наложи да му замразяват глезена. Артур Йеджейчик отвърна с грубо влизане на Щефан Лихтщайнер и напрежението на терена се повиши.

Блашчиковски беше пред удвояване на резултата, но Зомер беше нащрек и успя да избие в корнер.

Напечено начало, в което швейцарците превключиха на по-висока предавка. При най-опасната ситуация Фабиански отрази тежък удар на Шакири.

Начало на второто полувреме.

Край на първото полувреме.

В най-силните минути на Швейцария Полша откри след контраатака. Камил Гросицки за втори път пробяга почти целия терен, но този път имаше защо: вече в наказателното поле той успя да подаде на оставения сам Якуб Блашчиковски, който прониза Ян Зомер между краката! 1:0 за Полша в 39-ата минута!

Натискът на швейцарците изравни играта. Поредният удар на Джемайли, придружен с рикошет, беше избит с мъка от Фабиански.

35-а минута - първи точен удар на швейцарците. Фабиан Шар засече центриране с глава, за да подари топката на вратаря Лукаш Фабански пред себе си.

Какво пилеене на енергия! Поляците доминират, но накрая ударите им минават все покрай вратата, и то от изгодни положения.

Швейцария до 22-ата минута: 2 положения - 2 удара на Джемайли - и двата покрай вратата.

В 9-ата минута и швейцарците най-сетне свариха да стигнат до вратата, но защитата беше покрила Блерим Джемайли и ударът му нямаше как да е точен.

Ако поляците продължат да играят така силно, както в първите 5 минути, продължения и дузпи няма да има.

Първа минута - първи пропуснат гол! Ян Зомер върна рисковано топка към защитник, тя беше открадната, но ударът на Аркадиуш Милик към полупразната врата беше висок.

**********************

Жокерът Джердан Шакири отново е на линия! 15 от 17-те му голове с националната фланелка са осигурили победи на Швейцария.

Полша още няма допуснат гол, напук на продължаващата контузия на вратаря Войчех Шчесни.

Стартови състави:
ШВЕЙЦАРИЯ: Зомер, Лихтщайнер, Джору, Шар, Сеферович, Джака, Бехрами, Родригес, Джемайли, Мехмеди, Шакири
Селекционер Владимир Петкович
ПОЛША: Фабиански, Паздан, Йеджейчик, Мачински, Гросицки, Глик, Пишчек, Криховяк, Милик, Левандовски, Блашчиковски