Шарапова хвърли Гришо на вълците

Шарапова хвърли Гришо на вълците | StandartNews.com

Мария Шарапова изтегли тежък жребий за своя приятел Григор Димитров за започващия в неделя турнир от Големия шлем "Ролан Гарос". По традиция шампионката при дамите от предишната година разпределя схемата при мъжете и прати нашето момче в първия кръг на 190-сантиметровия американец Джак Сок.

При успех над него Гришо ще играе с победителя от мача между Пабло Карено Буста (Исп) и Виктор Естрея Бургос (Доминиканска република). Евентуалните съперници на хасковлията в третия кръг са Томи Робредо, Борна Чорич, Сам Куери или квалификант. На 1/8-финалите Димитров може да се изправи срещу 9-кратния шампион в Париж Рафаел Надал. А ако успее да го победи, го чака световният номер едно Новак Джокович.
Родните фенове на Гришо ще могат да наблюдават мачовете му във френската столица пряко по БНТ HD.

За втора поредна година Григор Димитров намери място в класацията за 50-те най-продаваеми спортисти в света на американската медийна компания SportsPro. Българинът заема 13-о място в годишното подреждане. След него са имена като Новак Джокович, Кристиано Роналдо, Лионел Меси, Уейн Рууни, Себастиян Фетел. Миналата година нашият тенисист бе на петата позиция. На първо място е канадката Южени Бушар.