"Реал Мадрид" и ПСЖ с убедителни победи в ШЛ

"Реал Мадрид" и ПСЖ с убедителни победи в ШЛ | StandartNews.com

"Реал Мадрид" и Пари Сен Жермен с убедителни победи в мачовете от предпоследния кръг на груповата фаза на Шампионска лига (ШЛ).

"Шахтьор" и "Малмьо" пък ще се борят за третата позиция и мястото в Лига Европа.

Снощи "Реал" би с 4:3 при гостуването си на "Шахтьор". Първият гол дойде от Кристиано Роналдо в 18-ата минута. В началото на втората част Лука Модрич и Дани Карвахал (първи за него в ШЛ) увеличиха резултата на 3:0. В 70-ата минута Роналдо отбеляза своя втори гол.
Каземиро свали за дузпа съперник в пеналта, а Алекс Тейшейра реализира за Шахтьор от бялата точка.

Дентиньо вкара в 84-та минута и оформи 2:4 . Това стана след като "Реал" пропусна центриране и така той успя да прати топката с глава. Третият гол за домакините дойде в 89-та минута- дело на Алекс Тейшейра.

В другия мач от група А ПСЖ победи "Малмьо" като гост с 5:0. Тимът поведе с 2:0 след головете на Антоан Рабио в третата и Анхел Ди Мария 14-та минута.

Ибрахимович се разписа в 50-та минута, а Малмьо пропусна шанс за гол в 61-та минута.

Анхел Ди Мария бе точен в 68-та минута, а Лукас оформи крайното 5:0 в 82-та минута, след пряк свободен удар.

"Реал Мадрид" има 13 точки, докато ПСЖ е с 10. "Шахтьор" и "Малмьо" остават с по три.

Ето и останалите резултати от двубоите снощи, от пети кръг на груповата фаза в ШЛ:

Атлетико Мадрид – Галатасарай 2:0

Борусия Мьонхенгладбах – Севиля 4:2

Ювентус - Манчестър Сити 1:0

Малмьо – Пари Сен Жермен 0:5

Манчестър Юнайтед – ПСВ Айндховен 0:0

Шахтьор Донецк – Реал Мадрид 3:4

Астана – Бенфика 2:2

ЦСКА Москва – Волфсбург 0:2