Йоканович се размина с титла на Острова

Йоканович се размина с титла на Острова | StandartNews.com

Славиша Йоканович и "Уотфорд" изпуснаха титлата в "Чемпиъншип" в 90-а минута на последния кръг. Бившият треньор на "Левски" и неговите възпитаници завършиха наравно 1:1 като домакини на "Шефийлд У", а конкурентът "Борнемут" победи категорично "Чарлтън" с 3:0 като гост.

Така "черешките" задминаха "стършелите" и завършиха първи. Хубавото за Йоканович бе, че той си бе осигурил участие във Висшата лига още миналата седмица.

Бившата звезда на ЦСКА Сержиу Буш пак бе резерва за "Шефийлд".

Николай Бодуров пък се появи в 12-ата минута за "Фулъм", след като Тим Хугланд се контузи. "Котиджърс" завършват на 17-а позиция с 52 точки.

Последният кръг в "Чемпиъншип" не мина и без инциденти. Мачът между "Блекпул" и "Хъдърсфилд" бе прекратен от феновете в началото на второто полувреме. Привържениците нахлуха на терена в знак на протест срещу собствениците на клуба - фамилията Остън. Тимът вече беше изпаднал от Чемпиъншип, тъй като за 45 мача беше събрал едва 25 точки.