"Берое" би в Литва, "Литекс" - наравно в Латвия

"Берое" би в Литва, "Литекс" - наравно в Латвия | StandartNews.com

"Берое" започна с победа в среща от първия предварителен кръг на Лига Европа. Тази вечер старозагорчани биха с 2:0 литовския "Атлантас Клайпеда".

Спас Делев откри резултата в 60-ата минута. Крайното 2:0 оформи Георги Божилов (84-ата)

Реваншът в Стара Загора е в четвъртък, 9 юли. При успех "Берое" ще играе срещу победителя от двойката "Брьондби" (Дания) - "Ювенес-Догана" (Сан Марино).

Снимка: pfclitex.com

В Латвия "Литекс" и "Йелгава" завършиха при резултат 1:1 в първия мач от първи квалификационен кръг на Лига Европа. Точен за ловчанлии бе Васил Божиков в 50-ата минута. Олег Малашенос, който влезе като резерва, изравни резултата шест минути преди края на редовното време.

Отборът бе воден от помощниците Добромир Митов и Йончо Арсов тъй като старши треньорът Красимир Балъков бе наказан за този двубой.