Хамилтън триумфира под зарята в Бахрейн

Хамилтън триумфира под зарята в Бахрейн | StandartNews.com

Люис Хамилтън спечели състезанието за Голямата награда на Бахрейн. Това е трета победа за световния шампион от четири старта. Британският пилот на "Мерцедес" тръгна първи на пистата "Сахир". Той нямаше особени проблеми и завърши доста пред втория Кими Райконен. Финландецът задмина драматично в края съотборникът на Люис - Нико Розберг.

За финалната обиколка домакините бяха подготвили уникално шоу. Над пистата се издигна красива заря, която малко отклони вниманието на феновете от пресичането на линията от Люис. Тя продължи над 5 минути.

Следващото състезание е за Голямата награда на Каталуния в Испания на 10 май.

По време на състезанието пък шефът на Формула 1 Бърни Екълстоун изрева срещу безумното количество пари, които се въртят около най-популярния автомобилен спорт. "Всичко тук стана много скъпо. Някои отбори се оправят, но други изостават сериозно и това прави конкуренцията убийствена. Общо взето Формула 1 стана прекалено демократична", каза Бърни пред "Би Би Си".

Формула 1. Гран при на Бахрейн, писта "Сахир" (57 об. по 5,412 км)

1. Хамилтън (Вбр) "Мерцедес" 1.35:05,809 ч.
12. Наср (Браз) "Заубер" +1 об.
13. Хюлкенберг (Гер) "Форс Индия" +1 об.
14. Ериксен (Шв) "Заубер" +1 об.
15. Малдонадо (Вен) "Лотус" +1 об.
16. Стивънс (Вбр) "Манор" +1 об.
17. Мери (Исп) "Манор" +1 об.

Отпаднали: Бътън (Вбр; "МакЛарън") на 0 об., Сайнц (Исп; "Торо Росо") 29, Верстапен (Хол; "Торо Росо") 33

Класиране при пилотите: Хамилтън 93, Розберг 66, Фетел 65, Райконен 42, Маса 31, Ботас 30, Рикардо 19, Наср 14, Грожан 12

Класиране при конструкторите: "Мерцедес" 159 т, "Ферари" 107, "Уилямс" 61, "Ред Бул" 23, "Заубер" 19, "Лотус" 12, "Торо Росо" 12, "Форс Индия" 11