"Орлите" клъвнаха "Черно море"

"Орлите" клъвнаха "Черно море" | StandartNews.com

"Лудогорец" се събуди на "Тича" и записа първа победа в официален мач под ръководството на Бруно Рибейро. Шампионите спечелиха сблъсъка с носителите на Купата на България с 3:2.

Марселиньо вкара още от съблекалнята в 5-ата минута, а сънародникът му Вандерсон удвои в 63-ата минута. Стенио пък стресна "орлите" в последните минути със странична ножица в 75-ата мин. Автогол на бранителя на домакините Стефан Станчев обаче успокои шампионите. Първоначално изглеждаше, че Марселиньо е автор на попадението в 89-ата минута, но телевизионните повторения показаха, че Станчев е засякъл в собствената си мрежа. В 96-ата минута Куриор оформи крайния резултат.

Треньорът на домакините Никола Спасов изненада всички като заби на пейката седем от титулярите при фиаското 0:4 от "Динамо" в Минск. През втората част срещата се изерви и в 56-ата минута Минев и Стенио се спречкаха. Домакините претендираха за дузпа, а гостите за червен картон на техен играч.