Край на сушата за "Берое"

Край на сушата за "Берое" | StandartNews.com

Край на сушата за "Берое". Старозагорци победиха "Локомотив" (Пловдив) с 2:0. Двубоят бе от първи от 11-ия кръг на футболното първенство и се игра на стадион „Берое" в Стара Загора.

"Берое" доминираше през по-голямата част от мача. В 15-ата минута Спас Делев откри резултата, завършвайки контраатака след грешка на Димо Бакалов при изнасянето на топката от тима на "Локомотив". Георги Божилов намери Делев зад отбраната на гостите и откри резултата в мача. Минути по-късно Георги Божилов имаше шанс за гол, но топката срещна напречната греда. Малко след това Неманя Милисавлевич удари греда.

"Локомотив" остана с десет души на терена в 40-ата минута, когато Люик Дюфо получи втори жълт и съответно червен картон.

Исмаил Иса удвои преднината на "Берое" след самостоятелна акция в 72-ата минута. Голът му бе първи в първенството с екипа на старозагорчани.

С победата тази вечер "Берое" спря серията без победа и записан гол и вече заема четвърто място със 17 точки.  "Смърфовете" пък са осми с 11.