"Черна котка" мина път на Сити по пътя към титлата

"Черна котка" мина път на Сити по пътя към титлата  | StandartNews.com

Манчестър. Манчестър Сити завърши 2:2 със Съндърланд на "Етихад" в отложен мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Така "гражданите" останаха на 6 точки от лидера във временното класиране Ливърпул, като са и с мач по-малко.

Двубоят започна отлично за "небесносините", които с попадение на Фернандиньо още във 2-ата минута. В 71-ата минута Конър Уикъм изравни за "черните котки", а отново той бе точен в 83-ата минута, за да обърне резултата в полза на своя тим. Самир Насри реализира изравнителното попадение в 88-ата минута за крайното 2:2.

След този мач Съндърланд остава 20-и в класирането с актив от 26 точки, като тимът е на 6 точки от спасителната зона.

В друг отложен двубой от същия кръг Евертън загуби с 2:3 домакинството си срещу Кристъл Палас.