"Атлетик 90" с две титли по планинско бягане

"Атлетик 90" с две титли по планинско бягане | StandartNews.com

Две титли спечелиха състезателите на "Атлетик 90" (Луковит) от националния шампионат по планинско бягане за младша възраст (момичета и момчета под 16 г)., който се проведе в Смолян.

Данчо Робертов и Наталия Иванова донесоха успеха за лукувитския клуб с треньор Атанас Иванов. Робертов се наложи при най-маките момчета под 16 г., като дистанцията от 3.6 км измина за 18:41 мин и остави след себе си съотборника си Андрей Трифонов – 18:43 мин, и Валентин Нейков (СК Младост 2012-Благоевград) – 20:05 мин. Иванова стана шампионка при девойките младша възраст. Тя триумфира на 3.6 км, след като спря хронометъра на 20:44 мин. Нейни подгласнички станаха Лушка Кокотанекова (Б.Мулешков-Панагюрище) – 21:51 мин, и Стефани Стоянова (Средногорски атлет-Пирдоп) - 22:29 мин. При момичетата под 16 г., които се състезаваха на дистанция от 1.8 км, златото заслужи Андреа Дяксова (КЛАСА) с време от 9:55 мин. Мария Дерменджиева (СК Младост 2012-Благоевград) стана втора с 9:58 мин, а с бронза се окичи Илиана Джаджарова (СК Сапарева баня) – 11:23 мин.

Най-дългата състезателна дистанция в шампионата беше за юношите младша възраст – 5.4 км. Йоан Филипов (СК Стратеш Атлетик-Ловеч) се наложи с 27:23 мин. След него финишира Християн Стоянов (Орловец 93-Габрово) – 28:43 мин. Бронзът спечели Стефан Йорданов (СК Стратеш Атлетик-Ловеч) – 29:23 мин.