"Левски" помете "Локомотив" Пловдив

"Левски" помете "Локомотив" Пловдив | StandartNews.com

„Сините" записаха разгромен успех с 5:0 срещу „Локомотив" Пловдив в мач от 26-я кръг на А група, който се игра на стадион „Георги Аспарухов". Антонио Аниете и Роман Прохазка впечатлиха с изявите си. Испанецът спечели две дузпи и се отличи с хеттрик, докато словакът отбеляза едно попадение и направи две асистенции.

"Левски" изпълни дузпа в 18-та минута, след като Либан Абди подаде към Антонио Аниете, който излезе сам срещу Теодор Скорчев и вратарят на "Локомотив" фаулира в наказателното поле испанския футболист. Съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка и показа жълт картон на Скорчев. Валери Домовчийски реализира наказателния удар, след като изпрати топката по земя в левия ъгъл на вратата на "Локомотив", докато Скорчев скочи вдясно.

В 21-та минута от Александър Горанов смени контузеният Янко Сандански.

„Сините" удвоиха своята преднина в 48-та минута. Владимир Гаджев пусна перфектен пас към Веселин Минев, който навлезе в наказателното поле на Локомотив и пусна успоредно на голлинията към Роман Прохазка, който вкара на празна врата, като прати топката под напречната греда.

"Левски" отбеляза своя трети гол в 55-та минута, когато Роман Прохазка намери с добър пас Антонио Аниете, който се измъкна от опеката на Александър Горанов и изпрати топката покрай Теодор Скорчев за 3:0.

58-та минута Роман Прохазка подаде към Антонио Аниете, който премина през двама играчи на Локомотив и изпрати топката във вратата на Теодор Скорчев.

Една от добрите възможности за "Локомотив" Пловдив дойде в 61-та минута, когато Бирсент Карагерен пусна пас към Дани Кики, който отблизо стреля, но над напречната греда в аут.

"Левски" получи правото да изпълни втора дузпа, след като в 65-та минута Мартин Сечков фаулира Антонио Аниете в наказателното поле на Локомотив и съдията Стефан Апостолов отново посочи бялата точка. Сечков получи жълт картон.
Либан Абди изпълни дузпата, но ударът му бе спасен от Теодор Скорчев.

"Левски" реализира пети гол в 85-та минута, когато Борислав Цонев пусна извеждащ пас към Антонио Аниете, който излезе сам срещу Теодор Скорчев и оформи своя хеттрик в мача.

"Левски" вече има 41 точки и остава на седмо място, докато "Локомотив" Пловдив е десети с 23 точки.