"Левски" би Черно море в последната минута

"Левски" би Черно море в последната минута | StandartNews.com

София. "Левски" победи Черно море с 1:0 в първия мач от седми кръг на българската „А" група. Първото полувреме завърши с нулево равенство.

Единственото попадение отбеляза влезлият като резерва Валери Божинов от дузпа в последната 93-та минута на добавеното време. Божинов се появи на терена в 78-ата минута, а в 86-ата удари греда от фаул.

В третата минута на даденото продължение Живко Атанасов повали Луис Педро в наказателното поле и реферът Ивайло Стоянов отсвири дузпа.

Заради довелото до победа за сините нарушение на Живко Атанасов получи червен картон и беше изгонен. И двата тима завършиха с по два жълти картона – на Пламен Крумов и Георги Сърмов за "Левски", и Сашо Александров и Тодор Паланков за Черно море.

Двубоят се игра пред празни трибуни на стадион „Георги Аспарухов" заради наказание на столичния тим.

Така Левски се изкачи на шесто място в класирането с 10 точки. Черно море остава на предпоследната 11-а позиция с 5 точки. Морският тим няма победа на Герена от 66 години.

Стартовите екипи бяха:

"Левски": 1 Кристиян Наумовски 14 Веселин Минев 3 Аймен Белаид 5 Борислав Стойчев 71 Пламен Крумов 8 Георги Сърмов 7 Роман Прохазка 45 Владимир Гаджев 11 Луис Педро 20 Антонио Аниете 17 Валери Домовчийски

Черно море: 33 Георги Китанов 4 Михаил Венков 6 Кирил Котев 91 Живко Атанасов 25 Сашо Александров 8 Стенио 84 Тодор Паланков 13 Симеон Райков 17 Иван Коконов 14 Георги Божилов 11 Живко Петков