Късна драма и триумф за Берое в Босна

Късна драма и триумф за Берое в Босна | StandartNews.com

Берое се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа. "Заралии" стигнаха до късен успех с 2:0 като гост на босненския Радник (Бийелина).

В герой за българския отбор се превърна привлеченият това лято от Локомотив (Горна Оряховица) Ерик Почански. Бързоногият футболист вкара на два пъти след самостоятелен рейд в рамките на само 60 секунди - в 79-ата и 80-ата минути. Първият мач в Стара Загора бе завършил 0:0.

Във втория кръг Берое ще играе срещу ХИК (Хелзинки). Финландците се справиха без проблеми с литовския Атлантас.

По същото време "Славия" не удържа преднината си срещу полския "Заглембе" и отпадна от Лига Европа. "Белите" биха 1:0 в първия мач преди седмица в София, но днес тимът на Александър Тарханов загуби с 0:3 в Любин.

През първата част бившият футболист на "Лудогорец" Любомир Гулдан откри за поляците. Той вкара с глава след грешка в защитата на "белите".

През второто полувреме Лукаш Пятек направи 2:0. В края Дабровски оформи крайното 3:0 и класира полския тим напред в турнира.