След равенство 1:1 Лудогорец се класира за плейофите на Лига Европа
Борисов: Можем да отделяме по милион на година за детски футболни школи

0

3

0
ЦСКА победи Славия с 2:1

Макар и трудно ЦСКА победи Славия с 2:1 в среща от 4-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за "червените" се превърна Мауридес, който вкара и двете подадения. За "белите" точен бе Янис Карабельов.

Славия можеше да поведе в резултата още във 2-ата минута, когато Милчо Ангелов излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Черниаускас, след като бе бутнат в гърба от Николай Бодуров. Защитникът можеше да се разпише във вратата на Стериакис след 120 секунди, но ударът мина на сантиметри от дясната греда.

ЦСКА владееше по-често топката, но трудно създаваше положения пред противниковата врата. В 36-ата минута Десподов се измъкна от Станиславлевич и се откъсваше сам срещу вратаря, но бе съборен. Съдията Волен Чинков показа само жълт картон на младия играч на Славия. Десподов стреля от пряк свободния удар в гредата, а Стериакис успя да улови отбитата топка.
В третата минута от добавеното време на първата част Мауридес изведе ЦСКА напред в резултата. Кирил Десподов центрира към нападателя и той с глава намери целта.

Второто полувреме започна в бавно темпо и положенията пред двете врати липсваха. В 67-ата минута Славия изравни резултата при първата си голова ситуация. Велковски центрира от фаул и Карабельов реализира с глава.

ЦСКА тръгна да търси победата с всички сили. Самостоятелен пробив на Десподов в 75-ата минута завърши с удар към вратата на Стериакис, който майсторски спаси. Последва отлична възможност пред Евандро, но той прати топката високо над вратата. В последната минута на срещата Кирил Десподов се измъкна отдясно и центрира в наказателното поле, където Мауридес с отлично насочване с глава донесе три точки за ЦСКА.

Славия можеше да изравни в допълнителното време, но при меле в полето на домакините топката бе изчистена.

Информационна Агенция standartnews.com по никакъв начин не влияе на коментарите под статиите и на гласуването за тях и трие коментари само и единствено в случаите, в които не са написани на кирилица или в които сме получили оплаквания от читатели за неуместни коментари.

д · 05:26 · 15.08.2018
да бе стандард бяха едни от тези дето удЪржаха фронта с "ЦСКА-София" ама явно и те са клекнали пред гнома, тц, тц ,тц. в каква хубава държава живеем
Потребител · 09:02 · 14.08.2018
Тирето си е на уефски-спатлак , отборчето на всички власти. А феновете на ЦСКА въобще не ги интересува властта и международното положение.
Въпрос · 23:54 · 13.08.2018
Стан дарт колко струваше премахването на тирето и "София" от името? За заплати ще стигне ли?